Zkouškové, zápočťák: Porovnání verzí

Z Wiki JU
mBez shrnutí editace
(smazat)
značky: nahrazeno editace z Vizuálního editoru
 
Řádek 1: Řádek 1:
{{Note|type=reminder|text=Rozdíl mezi zkouškou a zápočtem jsme vysvětlovali [[PřF:Přírodovědecká fakulta/Studium/Informace pro prváky|zde]].}}Rozdíl mezi zkouškou a zápočtem jsme vysvětlovali [[PřF:Přírodovědecká fakulta/Studium/Informace pro prváky|zde]].
{{Note|type=reminder|text=Rozdíl mezi zkouškou a zápočtem jsme vysvětlovali [[PřF:Přírodovědecká fakulta/Studium/Informace pro prváky|zde]].}}
 
Po výuce následují na konci semestru zápočtový týden a zkouškové období.
 
'''Zápočty''' většinou probíhají na posledním cvičení/přednášce daného kurzu, nebo v tzv. ''zápočtovém týdnu'' (což je vždy poslední týden semestru). Někdy jsou zápočty uděleny třeba za zpracování prezentace/eseje nebo za docházku. Jindy to bývá poznávačka nebo '''test'''. Zkrátka zápočty mají různou formu, bývají před zkouškou (ale ne vždy) a někdy nejsou požadovány vůbec.
 
'''Zkoušky''' se u nás dělají jak '''písemné''', tak '''ústní''', a někdy dokonce obojí. Na zkoušky někdy bývá vypsán brzký termín, tzv. předtermín, který může být dokonce ještě před zápočtem. Většinou jej využívají studenti, kteří se chystají na státnice, ale mohou na něj všichni. Další zkouškové termíny závisí na vyučujícím, ale ti mají povinnost vyhlásit nejméně dva řádné a dva opravné zkouškové termíny. V případě malého počtu studentů v předmětu mohou být termíny zkoušky celkem pouze tři (prostřední termín je jak řádným, tak opravným termínem). Specifikem naší fakulty je to, že na zkoušky '''není zvykem chodit ve společenském oděvu.''' Není to však ani zakázáno. Ke státnicím a obhajobám svých prací si ale asi oblek/šaty vezměte. Je to přeci jen významnější událost. Ti na druhé straně stolu už to mají také nařízeno, teda doporučeno, ale i tak se může stát, že dorazí v pohorkách rovnou z terénu...  
 
U některých předmětů můžete ve STAGu u "formy zakončení" nalézt slovo '''Kombinovaná'''. To znamená, že je nutné splnit před zkouškou i zápočet.
 
S naprostou většinou vyučujících se lze domluvit na (před)termínech zkoušek či zápočtů individuálně.
 
= Kontrola studia =
 
===== Co musíme dělat, abychom v pořádku studovali? =====
 
* Pokud '''v prvním semestru nezískáte alespoň 20 kreditů''', budete se bohužel muset s PřF rozloučit.
* V dalším studiu platí, že v kterýchkoli '''čtyřech po sobě jdoucích semestrech musíte získat celkem alespoň 80 kreditů''' (i v případě, že mezi nimi přerušíte). Toto pravidlo umožňuje mít nějaký semestr "volnější" za cenu toho, že jindy si naopak zapíšete více kurzů. Zapisujte si předměty tak, abyste mohli absolvováním zapsaných předmětů získat minimálně 20 kreditů za každý semestr. Naplánovat si na semestr méně kreditů můžete pouze tehdy, když jste splnili už všechny předměty svého studijního plánu otevírané v daném semestru.
* Ukončení studia nastává také v případě, že si některý povinný nebo povinně volitelný předmět zapíšete podruhé a opět se vám jej nepodaří splnit.
* Když neprovedete zápis, také vám přijde nemilý dopis.
 
Starší spolužáci doporučují:
 
* Neprošvihněte úvodní přednášky, cvičení či semináře a zjistěte si požadavky pro jejich úspěšné zakončení.
* Hlídejte si termíny.
* Hlídejte si vaše povinné předměty a kdy běží.
* '''Čtěte školní e-maily pravidelně.'''
 
'''Bývalý student, Kniha přání a stížností'''
 
''Ach – město s Černou věží,''
 
''uvěřit mohu jen stěží,''
 
''že pár chybějících bodů ze státnic znamená,''
 
''že společné nemáme už nic.''
 
''Tři léta zde, dvě další měla býti,''
 
''však předčasně se máme rozloučiti,''
 
''neb průměr špatný, bodů málo –''
 
''to dvě léta studentská mě stálo.''
 
''Život můj studentský do několika rukou vložen,''
 
​​​​​​​ ''špatně byl opatrován, přešpatně střežen.''
 
''K čemu je titul, všechna ta dřina,''
 
''když vrátka do magistra uzavřena?''
 
''Copak se mohu vůbec radovat,''
 
''když oči chce se mi žalem vyplakat?''

Aktuální verze z 29. 6. 2024, 19:50

Rozdíl mezi zkouškou a zápočtem jsme vysvětlovali zde.