Chemie: Porovnání verzí
Bez shrnutí editace značka: editace z Vizuálního editoru |
m (Peckot02 přesunul stránku PřF:PřF:Přírodovědecká fakulta/Studium/Specifika oborů/Chemie na PřF:Přírodovědecká fakulta/Studium/Specifika oborů/Chemie) |
(Není zobrazena jedna mezilehlá verze od stejného uživatele.) | |
(Žádný rozdíl)
|
Aktuální verze z 25. 8. 2024, 11:28
Chemie je velkou součástí přírodovědecké fakulty a dělí se na řadu užitečných podoborů. V průběhu studia se s nimi seznámíš a vyzkoušíš si je nejen teoreticky ale i v laboratoři. Výhodou je, že si pak můžeš vybrat ten který se ti nejvíc líbil a psát bakalářku například se zaměřením na analytickou, anorganickou nebo kteroukoliv jinou chemii.
Předměty, na které si dát pozor
Pro někoho je to obecná fyzikální chemie v druhém semestru prvního ročníku (jedná se o trochu složitější chemické koncepty doprovázené počítáním) a pro jiné analytická chemie ve druháku (kde největším strašákem bývá objem učiva protože se jedná o dvousemestrální zkoušku - to se ale může změnit, jelikož pan prof. Křížek teď skončil).
Asi z fyzikální a obecné chemie ale nezoufej, ta se dá opakovat a znám lidi kteří jí v pohodě zvládli v druháku! Potom ještě matematika, která je hned v prvním semestru, protože i na chemii je potřeba určitá znalost matematiky!
Nejdéle se studenti učí právě na analytickou chemii, tam je za potřebí si učení dobře rozplánovat a dodržet plán! Jedná se o dvousemestrální zkoušku jak jsme už zmínili, ale dá se to zvládnout na pohodu! Otázky se od sebe dost liší a máloco se plete dohromady!
Tipy jak na studium
Nejdéle se studenti učí právě na analytickou chemii, tam je za potřebí si učení dobře rozplánovat a dodržet plán! Jedná se o dvousemestrální zkoušku jak jsme už zmínili, ale dá se to zvládnout na pohodu! Otázky se od sebe dost liší a máloco se plete dohromady!
Učitelé chemie jsou všichni hodní, pokud se k nim chováš s úctou a pokorou a občas projevíš zájem o jejich předmět (nejlépe dotazem) tak ti to jistě u zkoušky oplatí!
Chodit na první pokusy zkoušek! Učitelé jsou na začátku zkouškovýho ještě plní energie a hlavně je pak čas na opravu!
psaní protoklů, ty jsou celkem stanovené a je fakt dobrý se držet tzv. šablon které vám poskytnou vedoucí. A ještě doporučuji psát to fakt po každém laboratorním cvičení, nečekat až bude všechno v laborce hotovo a potom psát celek. Berte to taky jako přípravu na psaní bakalářky!
Hlavně se nebojte se ptát! To je nejdůležitější! Ta domluva mezi učitelem a žákem. Hlavně si Vás potom budou i pamatovat a zkoušky atd. půjdou o to lépe!
Přidejte si do studijního plánu
Určitě je dobrý si vyzkoušet nějakou tu angličtinu, jelikož součástí úspěšného splnění bakalářského studia je i zkouška z angličtiny! A v 1. nebo 3. ročníku, druhák je pěkně naplněnej!
Nejlepší je se ptát starších spolužáků protože spousta věcí se mění!
Kde potkat ostatní studenty
Nejdůležitější je vycházet s lidma z oboru! To dává smysl když se vidíte každou hodinu! Ale je taky fajn poznat lidi z vyšších ročníků a to se dá například na školou pořádaných akcích jako den otevřených dveří, přijímačky, červnový týden s chemií atd.!
Studijní materiály
Prezentace jsou k dispozici! Ale je fajn si psát vlastní poznámky a chodit na přednášky protože často učitelé na hodinách zdůrazňují na co se rádi ptají u zkoušek! Skripta nejsou třeba kupovat vyučující poskytnou veškeré potřebné podklady online.
Bakalářka
Vybrat si téma během druháku a začít pracovat na začátku třeťáku