ID karta - návod na používání a údržbu
Návod na používání a údržbu bezkontaktní identifikační karty pro jednotný identifikační a přístupový systém na JU v Č. Budějovicích
Popis identifikační karty
Bezkontaktní identifikační karta je vyrobena z kvalitních materiálů PET/PVC a s dostatečnou rezervou vyhovuje mechanickým, chemickým i tepelným podmínkám při jejím běžném užívání. Tato identifikační karta (dále jen IK) pracuje na principu radiofrekvenční bezkontaktní komunikace se snímačem. Velikost IK má standardizované rozměry formátu ISO se zesílenou "tloušťkou" karty.
V IK je zapouzdřen mikročip s anténou zajišťující komunikaci, autentifikaci a přenos potřebných dat při vložení IK do elektrického pole snímače.
Povrch IK je potištěn personifikačními údaji uživatele a opatřen logem JU v Č. Budějovicích. Technologie potisku zajišťuje dostatečnou odolnost proti běžnému mechanickému opotřebení. Potisk a karta odolávají běžným čistícím a pracím prostředkům.
Používání a údržba
Vaše identifikační karta je konstruována podle moderních špičkových technologií, které zajišťují její vysokou spolehlivost. Vložením karty do čtecího pole snímače JIS ve vzdáleností asi od 10 až 50 mm od jeho povrchu, dojde ke vzájemné krátké komunikací mezi kartou a snímačem. Doporučuje se Vaši IK přiblížit do čtecího pole snímače tak, aby obě plochy byly vzájemně přibližně rovnoběžné. Identifikační místo čtecího pole snímače je vždy výrazně označeno (např. žlutým terčem). Po krátké době (asi 0,5 až 1 sek.) dojde k navázání komunikace a k ověření IK, což se projeví akustickým či optickým potvrzením na snímači. Poté se karta ze čtecího pole vyjme. Vložení IK do čtecího pole snímače se doporučuje provést spíše rychlým, nikoliv pomalým přiblížením. Nedojde-li k identifikaci, je nutné vyjmout IK ze čtecího pole snímače a znovu tuto IK ke snímači přiložit.
Identifikační karta je určena pro různé služby a osobní identifikaci. Uživatel je proto povinen ve vlastním zájmu s touto IK zacházet šetrně, odpovídajícím způsobem a podobně, jako s jinou obdobnou identifikační kartou či průkazem totožnosti. Vaši IK nevystavujte proto extrémnímu tepelnému ani mechanickému namáhání.
S ohledem na zajištění bezporuchové funkce IK je výslovně zakázáno zbytečně a úmyslně kartu ohýbat či lámat, provrtávat, brousit, řezat či jiným způsobem znehodnocovat. Kartu rovněž nevystavujte účinkům jiných agresivních prostředí (dlouhodobé nebo vyšší dávky mikrovlnného, ultrafialového, tepelného nebo radiačního záření, a nebo intenzívní elektromagnetické pole). Porušením těchto zásad se uživatel vystavuje nejen ztrátě funkčnosti IK ale i ztrátě záručních podmínek. Poškození IK takovým způsobem je prokazatelné a bude proto považováno za úmyslné.
Při znečištění lze tuto kartu čistit a omývat teplou vodou za použití běžných saponátových či pracích prostředků, tj. takových, jaké se běžně na čištění podobných materiálů používají.
Potíže a reklamace
Konkrétní údaje a přístupová práva Vám přidělují příslušní správci subsystémů, (např. pokladní menz KAM, sekretariáty kateder, správce koleje apod.).
Máte-li potíže s IK v rámci jednoho subsystému, obraťte se na příslušného správce subsystému nebo pracoviště Kartové centrum CIT JU.
Máte-li potíže s IK na kterémkoliv subsystému, jeví-li se IK nefunkční, obraťte se na pracoviště Kartové centrum CIT JU.
V případě ztráty, zcizení či zničení IK se neprodleně, ve Vašem vlastním zájmu, obraťte na pracoviště Kartové centrum nebo HelpDesk CIT JU!
Pro zadání požadavku, nebo nahlášení problému použijte ServiceDesk.
Pokud nevíte, které služby se váš problém týká, napište e-mail s popisem vašeho problému na adresu: servicedesk@jcu.cz